www.sodoservisas.lt - 18

Vejos įrengimas bei priežiūra

Veja, ko gero, pagrindinis bendras dalykas siejantis beveik visas tiek privačias tiek viešas erdves. Naudojama didžiojoje daugumoje , tiek naujų tiek atnaujinamu gyvenamų erdviu .

Dažniausiai Apie veją pradedama galvoti įsikėlus į naujai pastatytą namą, norint basomis išeiti į kiemą, atsisėsti, atsigulti, žaisti su šeima, ar praleisti laiką su draugais. Nesvarbu koks butų motyvas “turiu gražius gėlynus, trūksta tik gražios vejos“ , “gėlynų gali ir nebūti, man užtenka tik gražios vejos” , “iki pilnos laimes trūksta tik gražios vejos” . Taigi, graži veja ne tik džiugins jus kiekviena dieną, bet ir suteiks gyvybės jūsų aplinkai.

Vejos sėjimas. Paruošiamas dirvožemis, jei reikia papildomai atvežamos žemės, formuojamas reljefas, natūralūs nuolydžiai ,žemė voluojama, tręšiama , jei reikia neutralizuojama ir užsėjama. Kokybiškam vejos sudygimui būtina sudaryti palankias sąlygas.

Ruloninės Vejos klojimas, ruloninės vejos klojimui pagrindas ruošiamas taip pat, kaip sėjamai vejai, tik vietoj užsėjimo ,veja klojama rulonais. Pagrindinis skirtumas tas ,kad ta pačią dieną turite žaliuojančią veja, po savaitės pradedama pjauti kaip įprasta veja. Gerokai paprastesne ir trumpesnė pradinė priežiūra lyginant su sėjama veja.

Vejos atnaujinimas, priežiūra. Jei jau esate įsirengę veją savo namuose, prisiminkite, jog ja reikia rūpintis. Veja yra ilgaamžė tačiau ne amžina. Taisyklinga priežiūra padeda prailginti gražios vejos gyvavimo laiką

Apleista veja gali išsikeroti ,apaugti takelius , susikupstuoti arba priešingai- išretėti, sunykti, . Išretėjusioje vejoje atsiranda daugiau piktžolių, stiebai sumedėja, tampa nemalonu ja vaikščioti. Mes padėsime jūsų pamirštai vejai sužaliuoti: atgauti savo spalvą, vešlumą, tapti maloniai tvarkinga.

Kiti, su veja susiję darbai:

  • Aeravimas;
  • Skarifikavimas;
  • Atsėjimas;
  • Piktžolių naikinimas/ Samanų naikinimas;
  • Vejos tręšimas/ reikiamas PH palaikymas;
  • Laistymo sistemų montavimas;

Norite sužinoti daugiau apie veją? Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į visus Jums iškilusius klausimus!

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *